Eesti Maja – Viro-keskuksen yläkerrassa on vuoden 2021 virolaisen huonekaluyrityksen Oot-Oot Studion showroom. Esillä on erilaisia sohvia ja nojatuoleja, joita kaikki kiinnostuneet voivat tulla katsomaan ja koeistumaan.
Oot-Oot Studio on istumisen asiantuntija, heidän päätuotteitaan ovatkin ergonomiset, kauniit ja pitkäikäiset huolellisesti suunnitellut sohvat ja nojatuolit. Oot-Ootin Virossa valmistettavat huonekalut suunnittelevat yrityksen perustajat Marko Ala ja Joonas Torim, joille ergonomia on tiedettä ja laatu ja kestävyys tärkeitä periaatteita.
Oot-Oot Studio ei käytä jälleenmyyjiä, huonekaluja voi ostaa yrityksen verkkokaupasta ja suomalaiset voivat käydä koeistumassa Eesti Maja – Viro-keskuksessa Helsingin Suvilahdessa arkipäivisin kello 10–17.